Maria Sharapova wykluczona na dwa lata » Forhend.pl - Tenis to nasza pasja

Maria Sharapova wykluczona na dwa lata

Maria Sharapova wykluczona na dwa lata

Maria Szarapowa wykluczona z gry na najbliższe dwa lata

Maria Szarapowa została przez ITF zawieszona na dwa lata, karę licząc od 26 stycznia 2016. Rosjanka zamierza odwołać się od decyzji organizacji w trybie natychmiastowym.

„O ile trybunał prawidłowo uznał, że nie złamałam zasad antydopingowych celowo, to uważam, że wymierzona przez niego kara jest niesprawiedliwie wysoka” pisze Szarapowa w wydanym przez siebie oświadczeniu. „Zamierzam natychmiast złoży odwołanie od zawieszenia do Sportowego Sądu Arbitrażowego”.

W uzasadnieniu wyroku ITF pisze:

„Naruszenie reguł antydopingowych przez panią Szarapową nie było umyślne, skoro nie zdawała sobie sprawy, że przyjmowany przez nią preparat Mildronate zawiera substancję zakazaną od 1 stycznia 2016 roku. Mimo to jest ona odpowiedzialna za to naruszenie zasad. Jej winą jest brak podjęcia kroków w celu sprawdzenia, czy przyjmowane przez nią leki nie zawierają żadnych niedozwolonych substancji. Jeżeli nie ukrywałaby stosowania Mildronate przed organami antydopingowymi, członkami swojego własnego zespołu oraz lekarzami, z którymi się konsultowała, lecz zamiast tego szukałaby porady i rozwiązania, wówczas można byłoby uniknąć tego naruszenia reguł. Jest całkowicie odpowiedzialna za sytuację, w której teraz się znajduje”.

Jeżeli Sportowy Sąd Arbitrażowy nie uzna odwołania tenisistki, będzie ona mogła wrócić do gry najwcześniej 26 stycznia 2018 roku.

 

Jerzy Kosmala 23:01, 09 Czerwiec 2016

TAGI:

Inne artykuły.

Na tenisie i dzięki profesjonalnej wiedzy o dyscyplinie

Możesz zarabiać pieniądze!

JESTEM POCZĄTKUJĄCYJESTEM ŚREDNIO ZAAWANSOWANYJESTEM EKSPERTEM