Novak Djokovic przegrał z Denisem Istominem! » Forhend.pl - Tenis to nasza pasja

Novak Djokovic przegrał z Denisem Istominem!

Novak Djokovic przegrał z Denisem Istominem!

Novak Djokovic za burtą. Został wyrzucony z Australian Open po epickim pojedynku przez Denisa Istomina. Wynik spotkania 7-6 5-7 2-6 7-6 6-4. Serb w ostatnich sześciu latach pięciokrotnie wygrywał ten turniej.

Za wygraną Denisa Istomina bukmacherzy płacili 30:1, czyli stawiając przykładowo 1000zł, można było wygrać 29000zł! Będzie to z pewnością jedna z największych niespodzianek w świecie sportu w tym roku.

Już od samego początku Uzbek postawił twarde warunki ubiegłorocznemu czempionowi. Pierwszy set trwał prawie 100 minut, a w pierwszym gemie Denis miał już 6 okazji na przełamanie serwisu Djokovica. Istomin grał na niewiarygodnie wysokim poziomie, do którego nie wszyscy przywykli. Ostatecznie po zaciętym boju, Istomin wygrał seta w tiebreaku wynikiem 10-8.

Drugi set również był trudny dla Novaka, musiał bronić 2 piłek setowych przy stanie 4-5 dla Istomina, ale Serb w tym momencie udowodnił dlaczego on jest 12 krotnym mistrzem wielkoszlemowym, obronił dwie piłki meczowe, a następnie przełamał serwis Istomina i wygrał seta 7-5.

W trzecim secie wyglądało na to, że wszystko wraca na właściwe tory, Serb przejął pełną kontrolę nad spotkaniem i wygrał go bez najmniejszych problemów 6-2. Kiedy wydawało się, że Uzbek jest już zmęczony i nie jest w stanie przeciwstawić się świetnej grze Serba, utrzymał swój serwis, a następnie przełamał Djokovica, udało mu się wyjść na prowadzenie 3-0. Gra Denisa poprawiła się, a Serb zaczął się gubić. Mimo wszystko Novakowi udało się doprowadzić do remisu 4-4, ale w tiebreaku znowu lepszy okazał się Istomin!

W decydującym secie, wystarczyło, że Istomin przełamał jedynie jeden raz serwis Djokovica. Nie dał Serbowi żadnych szans na odrobienie strat, Novak nie miał ani jednego breakpointa w decydującym secie. Warto przypomnieć, że w 2001 roku Denis jadąc na futuresa w Taszkience miał wypadek samochodowy. Ocalał, ale ze szpitala wyszedł dopiero po trzech miesiącach, a jego przerwa od tenisa ze względów zdrowotnych trwała dwa lata. Na nogę miał założonych 80 szwów, a mimo wszystko wrócił na kort!

Denis Istomin w następnej rundzie zmierzy się z Pablo Carreno Busta po tym jak Hiszpan wyeliminował Kyle Emunda.

 

Jerzy Kosmala 10:22, 19 Styczeń 2017

Inne artykuły.

Na tenisie i dzięki profesjonalnej wiedzy o dyscyplinie

Możesz zarabiać pieniądze!

JESTEM POCZĄTKUJĄCYJESTEM ŚREDNIO ZAAWANSOWANYJESTEM EKSPERTEM